Ogólnopolski konkurs „Historia polskiego i światowego olimpizmu”

Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy jest organizatorem ogólnopolskiego konkursu wiedzy „Historia polskiego i światowego olimpizmu”. W zawodach tych, które w obecnych czasach pandemii, stanowią jedną z nielicznych form rywalizacji sportowej, wystartowała również jedna z naszych szkół – XII LO.
Pan Jarosław Szczepaniak, przeprowadził etap szkolny zawodów, który wyłonił trzyosobową reprezentację. Tych troje uczniów to: Oliwia Niezbecka, Michał Tomczak oraz Natalia Głuchowska – wszyscy z klasy 1 LO.

Zespół XII LO znalazł się w gronie 8 zespołów rywalizujących o miano mistrza wiedzy olimpijskiej. Pierwszy mecz nasi uczniowie stoczą 14 maja z zespołem I LO z Bydgoszczy, o godz. 18.00 na platformie MS Teams. Cały turniej rozegrany zostanie on-line. Rywalizacja toczy się w dwóch kategoriach: szkół podstawowych (16 zespołów) i szkół ponadpodstawowych (8 zespołów).
Zwycięzcy obu kategorii, 17 czerwca spotkają się o miano SUPERCHAMPIONÓW WIEDZY OLIMPIJSKIEJ. Miejmy nadzieję, że będą to nasi uczniowie.
Warto nadmienić, że o randze konkursu świadczy fakt, iż został on objęty honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Szczegóły konkursu wraz z zestawem wszystkich startujących szkół, znajdują się na stronie MOEN Bydgoszcz, pod linkiem (tutaj).
Zespół Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, jest także jednym ze współorganizatorów konkursu.

Thursday the 18th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins