XII LO zajęło III miejsce w ogólnopolskim konkursie wiedzy „Historia polskiego i światowego olimpizmu”

Reprezentacja XII Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Oliwia Niezbecka, Natalia Głuchowska oraz Michał Tomczak uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy           „Historia polskiego i światowego olimpizmu”. Cały zespół to uczniowie klasy I LO. W silnej stawce szkół ponadpodstawowych nasz zespół zajął III miejsce w Polsce. Opiekunem uczniów był pan Jarosław Szczepaniak.Konkurs był organizowany pod Honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a finał również pod Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego Organizatorem był Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Konkurs został przeprowadzony w formie ON – LINE. Celem było propagowanie sportowego modelu życia poprzez popularyzację idei i wartości olimpijskich wśród młodzieży szkolnej oraz rekomendacja tematyki olimpijskiej jako sposobu realizacji części zajęć zdalnego wychowania fizycznego. Celem Konkursu było również wyłonienie znawców sportu w obszarze tematycznym ruchu olimpijskiego.
xii lo  zajęło iii miejsce w ogólnopolskim konkursie wiedzy „historia polskiego i światowego olimpizmu”

Saturday the 20th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins